wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » O prgramie Oceny Kształtującej

O prgramie Oceny Kształtującej

Ocenianie Kształtujące to ruch dydaktyczny –  poprzez pytania, ćwiczenia lub zadania  nauczyciel uzyskuje informacje o poziomie przyswajania wiedzy  przez ucznia.
System ten  jest formatywny, ponieważ program jest ułożony w celu zaplanowania lub dostosowania przyszłych instrukcji i czynności w miarę osiąganych postępów. Ocenianie kształtujące jest tak istotnym elementem cyklu nauki, ponieważ umożliwia nauczycielom identyfikowanie i eliminowanie luk edukacyjnych w miarę ich pojawiania się oraz  pozwala dostosować program do poziomu tempa przyswajania wiedzy przez podopiecznych
Co szczególnie istotne program ten w praktyce skupia się na uczniach. Korzystanie z oceny, w której uczniowie mierzą siebie lub swoich rówieśników, lub gdzie są zachęcani do zastanowienia się nad swoimi wynikami, daje uczniom poczucie odpowiedzialności za własną naukę. Pozwala im zastanowić się nad własnymi postępami i określić pozytywnie kolejne kroki. System sprawia, że nauka staje się ciekawsza i  wciągająca. Rozbudza kreatywność oraz potrzebę doskonalenia.
Zeszyty do systemu OK poprzez zdecydowane odróżnianie się od powszechnie stosowanych zeszytów dają uczniowi poczucie prowadzenia niezwykłego zapisu jego postępów. Dzięki połączeniu zeszytu w kratkę i w linie nie ma potrzeby przeskakiwania pomiędzy zeszytami w czasie zajęć i całość materiału uczeń ma zawsze w jednym miejscu. Biała, czysta okładka pozwala uczniowi na indywidualne spersonalizowanie swojego zeszytu za pomocą własnych prac graficznych. Kilka rodzajów liniatury to pomoc w stopniowym rozwoju techniki pisma. Natomiast znakomity, mięsisty papier sprawia, że zeszyt znosi trudy i błędy procesu nauki pozostając nadal schludnym i miłym dla oka.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu